Argus Books&Magazines forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-fantastične priče iz ravnice

2 posters

Ići dole

V-fantastične priče iz ravnice Empty V-fantastične priče iz ravnice

Počalji od Anomander Rejk Čet Jul 09, 2015 10:32 am

V-fantastične priče iz ravnice 15eb8ya
Anomander Rejk
Anomander Rejk

Posts : 5
Join date : 07.07.2015
Location : novi sad

Nazad na vrh Ići dole

V-fantastične priče iz ravnice Empty Re: V-fantastične priče iz ravnice

Počalji od Anomander Rejk Čet Jul 09, 2015 10:37 am

Spisak autora i priča :

Andrea Baskin
Plavo
Violina

Boris Mišić
Daca i Huan
Daca u gradu tame

Goran Segedinac
Salaš
Pod krošnjom

Damir Mikloš
Zov ravnice

Igor Ivanišević
Desankina biblioteka užasa

Ivica Milarić
Auto-ekskurzija

Milka Knežević Ivašković
Motel

Oto Oltvanji
Nećeš nam lagati

Radoslav Slavnić
Zlatna deca, zlatne godine
Trulež, meso i sitni kolači

Saša Robnik
Ljubiša dolazi noću
Tako je govorio tata
Oči lovca

Zbirka priča fantastike ,,V-fantastične priče iz ravnice'' izašla je iz štampe decembra 2013e, izdavač je NNK Internacional. Donekle tematska-sve priče su u nečemu vezane za ravnicu, Vojvodinu-mesto radnje, likovi, događaji, atmosfera, itd.
Zbirka se može nabaviti direktno od izdavača, u knjižari Solaris u Novom Sadu, knjižari Vulkan u Beogradu(Sremska ulica), u KR ,,Konan'' u Rumi, itd.
Anomander Rejk
Anomander Rejk

Posts : 5
Join date : 07.07.2015
Location : novi sad

Nazad na vrh Ići dole

V-fantastične priče iz ravnice Empty Moj komentar na Sagiti

Počalji od Layanich Čet Jul 09, 2015 2:44 pm

O ravnici nisu napisane najlepše priče, jer o njoj se nema šta lepo pisati. Kad ti pogled pukne uokolo hiljadu hektara, i ničeg nema, ni brda, ni potoka, samo obrisi daleke šume, zvonik crkve u sredini udaljenog sela, i blatnjavi put kroz polja kukuruza, ne vidiš lepotu koju bi opisao. U ravnici je i vreme stalo. Mnogo je Radomira koju tamo još uvek čekaju nekog svog Ljubišu, mnoge familije kriju nekog svog Gavru kao krvavu tajnu, i mnogi se iz belog sveta se u ravnicu vrate samo da umru. Tu kad zaglaviš, nije ti potrebno da vidiš zlatno dete u odsjaju Borkovačke bare (jezerom ga zovu samo oni koji jezero nikad nisu ni videli), da bi znao da si načisto propao, i da nikad bolje ti biti neće! Ne treba ti vino da vidiš istinu, niti pomaže poludela nelečena spisateljica iz biblioteke užasa, koja junake izmešta iz njihovih knjiga, da ti dopiše neki drugi kraj priče... Bogata je ravna ravnica, žitom i kukuruzom, vinom i rakijom, a kad rod zataji, nađe se tu po koja beba da se žrtvuje bolesnoj zemlji pored osušenog drveta, čak i poneki grad da podzemnom demonu hram od telesa svojih žitelja sagradi!
„Jedan pauk je nastavio put od Tolstoja ka Dostojevskom“. A ja sam uživao u čitanju V Zbirke fantastičnih priča iz ravnice. Mislim da ću neke od tih priča pročitati više puta u životu. Da mi se ponovo srce uzlupa, krv uzavri i dlačice na telu naježe...
O ravnici nisu ispričane najlepše priče... Ali, jesu najstrašnije!
Respekt!
Layanich
Layanich
Admin

Posts : 59
Join date : 06.07.2015

http://lazarjanic.wixsite.com/lazar-janic

Nazad na vrh Ići dole

V-fantastične priče iz ravnice Empty Re: V-fantastične priče iz ravnice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu