Argus Books&Magazines forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj Njegoše

Ići dole

Moj Njegoše Empty Moj Njegoše

Počalji od Zorana Pet Mar 31, 2017 10:22 am

Moj Njegoše

Napisah svoje knjige i literarne radove u kojima zabeležih svoje bližnje. Zahvalih se svima koji mi dadoše građu za sve to. Neki se pri tome zaplakahu. Ljudi nestaju, dela i zapisi ostaju. Loše se zaboravlja, dobro pamti. Do pre deset meseci jedna divna starica me je pitala „Jel ima šta novo lepo?“. Moja tetka svakog dana popodne dođe na kafu, da mi novčanicu od 20,00 dinara i kaže „Moj Njegoše“! Skupljajući tetkine donacije kupih knjigu Kraljice Natalije Obrenović (Ruža i trnje). „Ja imam i njene i tvoje krvi a obe ste Natalije i obe ste moje kraljice“, rekoh a tetki beše drago. Pri tom dodajem da smo u krvnom srodstvu i sa Kneginjom Zorkom po majčinoj liniji! Ljudi se svađaju i mire, čak i ratuju između sebe ali i mi postojimo kao rezultat normalnih međuljudskih, komšijskih, porodičnih i drugih odnosa. Pomišljam kako bi bilo lepo kad bih i ja imala brak kao što je bio brak mojih roditelja... Verujem u ljubav jer je ona jedina večna i sve pobeđuje.

Zorana Gavrilović
Zorana
Zorana

Posts : 38
Join date : 13.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu