Argus Books&Magazines forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opstanak27

Ići dole

Opstanak27 Empty Opstanak27

Počalji od Zorana Čet Jun 01, 2017 7:23 am

Opstanak

Slavuj ispada iz gnezda i shvata da njegov život nikada neće biti isti kao do sada. „Moraću da naučim da letim, da odrastem, ojačam i staram se sam o sebi“. U tom momentu lišće mu trasira put do obližnje grane sa koje će naučiti da leti. Slavuj se penje i počinje da mlatara krilcima. Prolazi tako dan a on nije ništa ni jeo ni pio. „Ja sam tu da te odbranim od grabljivaca i zveri a ti moraš da naučiš da brineš o sebi i da nađeš sebi drugo društvo“, govori mu list. Slavuja mori glad i žeđ ali ipak uspeva da se prehrani. Lišće se ponovo otvara i on primećuje rečicu na kojoj pluta drvena pločica i pored nje latice cveća. Slavuj sleće i počinje da se hrani i pije vodu. U tom momentu proleće galeb veseo što vidi još neku pticu u svojoj blizini. „I ja sam sam. Leteo sam sa svojim jatom u blizini obližnje obale kad je počela da duva bura pa se sklonih i izgubih kontakt sa jatom. Obzirom da se hranim ribom nisi mi konkurencija pa možemo zajedno kroz život“. Tada poče da duva jak vetar i usmeri obe ptice da odlete ka obali.

Zorana Gavrilović
Zorana
Zorana

Posts : 38
Join date : 13.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu