Argus Books&Magazines forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Džoker 1991

Ići dole

Džoker 1991 Empty Džoker 1991

Počalji od Zorana Pon Sep 14, 2015 3:36 pm

„Gospođo Ći, očekujete devojčicu koja će se roditi kroz tri i po meseca. Kasno je za pobačaj, morate razmisliti o odlasku u inostranstvo obzirom da imate već jedno dete“, rekao je ginekolog zapanjenoj Sjahon.
„Porazgovaraću sa porodicom, mada moram priznati da je ovo neočekivano. Imamo velikog sina kome predstoji sjajna budućnost ovde u Kini, ovome se nisam nadala, pridržavala sam se uputstava za kontracepciju a opet sam bremenita“, zabrinuto je rekla Sjahon, „Recite koliko Vam dugujem“.
„ Sve je u redu, osigurani ste“, odgovori doktor.
„ Do viđenja“, reče Sjahon.
„ Do viđenja“, reče doktor.
Kad je stigla kući i saopštila porodici vest, svi su bili iznenađeni  i zatečeni. Isprva nisu znali šta da rade. Sin Lju je sjajan hemičar i karatista i njemu predstoji sjajna budućnost u Kini.
„ Ja ću ostati ovde da završim školovanje a kad postanem stručnjak i slavan karatista živećemo gde nam najviše odgovara“, reče Lju.
„ U tom slučaju ću kontaktirati svoje roditelje u provinciji Šansi da brinu o tebi i da ti pomažu a mi idemo u Evropu“, odgovori mu otac, Can.
Posle dužeg razmišljanja, bračni par odluči da otputuje u Jugoslaviju, u Sarajevo. To i uradiše. Tamo su otvorili prodavnicu kineske brze hrane i posao im je sjajno išao. Nedostajao im je Lju. Kroz nekoliko meseci rodila se ćerkica Fanfan kojoj u cilju lakše socijalizacije u novoj sredini dadoše i drugo ime Nina.
Međutim, uskoro je počeo rat i  porodica Ći je sa Srbima prebegla u Beograd. Tamo su u bloku 70 otvorili novu radnju i iznova počeli evropski život.
Iznajmili su stan nedaleko od tržnog centra gde im je bila radnja i pokušavali su da se prilagode teškim uslovima koji su tada vladali u Srbiji. Nedostajala im je rodna Kina ali su znali da im nema povratka.
Stanovništvo je različito reagovalo, neko sa predrasudama, neko bez. Osećali su se kao enklava bez korena i budućnosti. Često su bili pljačkani od raznih razbojnika. Obzirom da su slabo znali Srpski jezik, nije im bilo jasno ko je protiv koga ratovao u Sarajevu i nisu bili upoznati sa etničkim problimima u Srbiji.
Blizina rata i demonstracije su ih činili zabrinutim i uplašenim, pa su počeli da traže mesta gde će na miru meditirati, moliti se Bogu i pričati o svojim problemima. Obzirom da u Beogradu nema Budisitčkih hramova molili su se gde se moli i lokalno stanovništvo: u Pravoslavnim crkvama do dela molitve kad oglašeni treba da izađu, u bazilici Sukat Šalom i u Protestantskim crkvama. Neretko su odlazili i do Budističke crkve na Zvezdari radi meditiranja uz Kinesku tradicionalnu molitvu u dvorištu zatvorenog Hrama. Lokalno stanovništvo ih je razumelo ali su se i pribojavali da se ne bave nekom magijom.
Mala Fanfan Nina je rasla sa Srpskom decom i osim bioloških razlika u boji tena i kosim očima nije se razlikovala od druge dece. Sve to, naravno, dok nije postala pubertetlika, kada su se javili prvi kompleksi zbog različitosti. Danima je stajala pred ogledalom iscrtavajući oči da joj budu što sličnije drugim devojkama, belela ten puderom i uspinjala se na cipele sa platformom ne bi li izgledala što većom.
Porodica je komunicirala sa Ljuom i ostalim rođacima putem interneta ali brzo im se razvio i biznis pa su razradili posao gajenja i prodaje organske orijentalne hrane i proširili su asortiman jela u njihovoj bazičnoj radnji po čemu su postali ekskluzivni u gradu. Lju je uzgajao hranu uz primenu novih tehnologija i snabdevao porodicu sirovinama.  Žalili su što ne mogu biti svi na okupu. Kad je porasla, Fanfan Nina je postala prava lepotica, što je ishodovalo uspehom u profesiji manekena i sve češćem pojavljivanju na reklamama i u spotovima.  Sa druge strane, potreba za novim tehnologijama u agraru u Republici Srbiji prouzrokovala je primenu stranih tehnologija, kojom prilikom su prednjačili Kinezi. Tako se pružila prilika porodici Ći da ponovo budu na okupu jer je Lju bio angažovan na projektima u okolini Niša. Tamo je upoznao mnoge ljude, među njima Simu Mikića iz Prokuplja, vlasnika velikog imanja, sa kojim se Fanfan Nina upoznala i zavolela.
Obzirom da je ljubav najjači motiv za život i obzirom da su se dobro upoznali mladenci i njihove porodice, složili su se da se Sima i Fanfan Nina venčaju u bazilici Sakreker u Parizu i prionuli na pripreme za venčanje i za put.
Zorana
Zorana

Posts : 38
Join date : 13.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu