Argus Books&Magazines forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015.

2 posters

Ići dole

Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015. Empty Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015.

Počalji od Admin Uto Jul 07, 2015 4:14 am

Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015. 2u91ir8

Šta reći o Lazaru Janiću?
Lazar Janić je autor trilogije „Oni su ovde, sa nama“, sastavljene od knjiga: „Kuća obrasla bršljanom“, „Veštičje ludilo“, i „Sam, ispod šljive“, (treća knjiga je pisana u ko-autorstvu sa Stevanom Šarčevićem) i oličene u arhetipskom anti-junaku Aleksi Lakiću, koji nas vodi, u serijama flešbekova, kroz period dug više od četristo godina alternativne istorije i budućnosti Srbije.
I to je, za sada, dovoljno.
Onda, šta reći o Aleksi Lakiću?
Aleksa Lakić je njegov bezvremeni alter-ego, ali i nije samo to. Mnogo autorovih biografskih podataka nasledio je i njegov anti-junak, mnogo od karaktera, iskuvstava, razmišljanja i htenja. Ali, on, u mnogo čemu, nadilazi svog autora.
Jer, Aleksa Lakić, u trilogiji „Oni su ovde, sa nama“, nije jedan čovek, nego, najmanje, tri.
U prvoj knjizi trilogije „Kuća obrasla bršljanom“, Aleksa Lakić je Laki, pedesetogodišnji vlasnik klub-stripoteke u Beogradu, koji, osim Mila Desertića, ima još prijatelja koliko ih ima i jedan vuk samotnjak. Pobegao je od užasne tajne iz svoje prošlosti, koja mu je razorila život, ljubav, porodicu... Sakrio se u svom svetu, okružen knjigama, stripovima, filmovima i drugim beznačajnim stvarima i tu tavori, ne čekajući više ništa. On je, u stvari, kukavica, koji nije imao hrabrosti da se suoči sa pretnjom koja mu je
ugrožavala porodicu, nego se od nje sakrio. I sada, ostalo mu je samo da žali.
Ali, opasnost sada preti njegovom najbližem prijatelju, Milu Desertiću, koji je i sâm, na neki način, povezan sa mračnim tajnama iz Lakijeve prošlosti. I, Laki, jer nema šta više da izgubi, konačno se prenuo, i otisnuo na put na koji dugo nije išao, u rodne Lakiće, u svoju rodnu kuću, u kojoj je sve i započelo. Hvata se u koštac sa tajnama svoje propasti, otkrivajući prve delove slagalice, koja će dovesti do njegovog otrežnjenja.
Prva knjiga trilogije pokriva period od pedest godina, od 1960. do 2010. godine. Kroz svojevrsne, isprekidane slike, mešavinu snova i stvarnosti, kroz flešbekove, pred čitaocem se pomaljaju konture starog zločina, koji je uzrok Lakijevog prokletstva.
Prvih pedeset godina, od 1895. do 1945. godine, vremenski je okvir druge knjige trilogije „Veštičje ludilo“. Aleksa Lakić je dvadesetogodišnji sin bogataša, koji život provodi po krčmama i konacima, sa bulumentom lažnih prijatelja koji se provode na njegov račun, opijajući se do besvesti i jureći suknje. Ali, on je mladić koji ima i svojevrsne psihičke probleme, periode prazne svesti i padanja u trans. Očajnički se zaljubljuje u jednu lepu, siromašnu, ali opasnu devojku. Ona ga odbija, i on stvari rešava na najgori mogući način, postajući tako uzrok propasti cele njegove loze.
Najveći deo kockica slagalice otkriva se u drugom delu trilogije „Oni su ovde, sa nama“. Ali, ostalo je još nekoliko kamenčića koji se ne uklapaju nigde?
Te kamenčiće posejao je Aleksa Lakić treće knjige, „Sam, ispod šljive“, dvadesetpetogodišnji agent Međudimenzionalnog Odseka. On dolazi iz daleke budućnosti, iz 2311. godine. U svetu bez nacija, koji živi u skladu sa prirodom, u svetu nezamislivih tehnoloških mogućnosti, ali svetu koji je lišen istorije, tradicije, pa čak, i slobode, Aleksa Lakić je romantični pobunjenik, koji koristi svoje veze i rupe u sistemu, kako bi pomogao svojim precima, i svom narodu, pokazujući moć alternativne istorije.
I, šta reći na kraju?
Ne pretendujući na velike umetničke domete, autor ovih redova se iskreno nada da će ove knjige privući čitaoce da se zabave i uživaju, bar onoliko koliko je sam isto to radio dok ih je pisao.
I da, molim čitaoce da menjaju svoju stvarnost sami, ne čekajući da im je neko drugi menja, svojim rukama, svojim radom, i svojim znanjem.
Jer, sve drugo je, je l’ da, fantazija?

Kupi knjigu


Poslednji put izmenio Admin dana Čet Jul 09, 2015 11:57 pm, izmenio ukupno 3 puta
Admin
Admin
Admin

Posts : 122
Join date : 06.07.2015
Age : 58
Location : Zemun

http://www.argusbooksmagazines.com

Nazad na vrh Ići dole

Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015. Empty Trejler

Počalji od Layanich Uto Jul 07, 2015 10:57 am

Layanich
Layanich
Admin

Posts : 59
Join date : 06.07.2015

http://lazarjanic.wixsite.com/lazar-janic

Nazad na vrh Ići dole

Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015. Empty Komentari čitaoca

Počalji od Layanich Uto Jul 07, 2015 10:43 pm

Nada Doneti

Postovani gospodine Janiću,
Sa zadovoljstvom sam procitala Vasu knjigu i jako mi se dopala. Iako podseca na Milenijum, Stiga Lasona i Da Vincijev kod, D. Brauna (po strukturi i tematici), ipak se vidi Vas izrazit stil i originalnost.
Dakle, knjiga je pitka, zanimljiva i skoro da sam sigurna da ce imati citaoce, naravno, uz adekvatnu agresivniju reklamu i dobar review na Amazonu.
U svakom slucaju, jako zanimljiva knjiga, a verujte mi, zavrsila sam svetsku knjizevnost, puno citam i isto toliko prevodim.

Ira Willms

Knjiga je super to sam htjela da ti kazem
I cekam nastavak kad bude gotov
Poslat ces mi
A znas sta. Bio bi to super film
Da ti je to kome poslati
Bio bi stvarno odlican triller
Il horror
Kako se vec kaze
Pokusaj makar
ja neki dan prolazila kroz neko selo tu i vidjela kucu svu u brsljanu
Pa me podsjeti na tebe i Lakija

Nikolas Koyris

Lazare, nocas sam zavrsila sa citanjem ;Kuce obrasle brsljenom; t.j prvog dela te trilogije... Sta da ti kazem o svojim utiscima, mozda postoji jedna rec FASCINANTNO... Uspeo si danima da me drzis u nekom tripu, koji ti mora reci nisam osetila zadnjih godina, citajuci bilo sta, a veruj mi procitala sam dosta toga... Nisam je citala danju, gubila se magija... budila sam se ko' vampir u 3 ili 4 ujutru i sedela po nekih sat vremena, citajuci kao hipnotisana i ne zeleci da se ta prica ikad zavrsi... Svi ti likovi, Laki, Mile, Marija, Lazar, Lenka i njihovi predaci, proklestvo, vestice, borba sa mracnim silama, pozrtvovanost oca i majke da sina spasu od proklestva, njegova apatija prema svemu tome i konacno budjenje, sve je to ostavilo na mene dubok utisak... Prica je duboko vezana za tradiciju naseg naroda, za sujeverje koje se kod nas genetski prenosi sa generacije na generaciju... Retko ces kog Srbina da sretnes da ne veruje u sve to ili i da ako ne veruje ne zna da ti isprica neku cudnu metafizicku pricu... I meni su se u zivotu par puta desilo da stupim u kontakt sa tim svetom i u snu i na javi, ali to su duge price... Nasla sam se u ovoj knjizi i cekam nastavak... I jos nesto ovo bi bio savrseni scenario za neki film... Neku savremenu verziju one nase stare LEPTIRCE... SRPSKI TRILER ILI HOROR...
Layanich
Layanich
Admin

Posts : 59
Join date : 06.07.2015

http://lazarjanic.wixsite.com/lazar-janic

Nazad na vrh Ići dole

Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015. Empty Lakijeva snoviđenja

Počalji od Layanich Uto Jul 07, 2015 10:51 pm

Glavni junak ove storije, Aleksa Lakić Laki, na prvi je pogled vrlo kontroverzna ličnost. Vraća se iz inostranstva u pravo vreme da budzašto otkupi obezvređenu imovinu nekog društvenog preduzeća i beskrupulozno zloupotrebljava hiperinflaciju da bi je pretvorio u sopstveni lokal. Robu nabavlja koristeći sluđenost tranzicionih gubitnika. Prema mušterijama nastupa sa prezirom i nipodaštavanjem, a njegovo društvo čini polusvet opasno blizak beogradskom podzemlju.
Pa opet, isti taj Laki je čovek koji sanja. Sanja kuću obraslu bršljanom, kuću iz koje je pobegao još 1985. po očevoj sahrani, kuću u koju nije smeo da se vrati. Svet po kome hodi postaje tek skrovište od užasnog zaveštanja što mu ga otac ostavlja. Verovao u kletve ili ne, poslušao je majku i ostao daleko od rodnog sela. Vrativši se iz potucanja po svetu, naseljava se u Beogradu 1993. godine.
Dve godine kasnije upoznaje ljubav svog života, Mariju Ranitijević. Nažalost, s njom se budi i staro prokletstvo. Nehotice, stižu u Lakiće, gde u vanvremenskom obračunu ginu Marijina baka Magdalena, obdarena veštičjim moćima, ali i Lakijevi najrođeniji. Tek tada Laki spoznaje da je Marijina loza važna karika drevne kletve. Rastaju se, možda zauvek. Marija odlazi u Pariz.
Možda bi već i to bilo sasvim dovoljno za jednu napetu priču, ali daleko od toga da se pripovest tu završava. Mnogo godina kasnije, Lakijev prijatelj Mile Desertić počinje da sanja istu opustelu kuću, sustižu ga naizgled natprirodne nevolje, a Lakija kroz snove vodi tajanstveni dečak i upućuje ga na sve jasnije tragove, na sitnice koje će pokrenuti potragu i Lakija dovesti generacijama unatrag, sve do pretka ubice s kojim je prokletstvo započelo. Jedino rešenje je pronaći i sahraniti mošti njegovih nesrećnih žrtava. Da li će uspeti u svom naumu, samim tim spasiti svog najboljeg prijatelja i povratiti ljubav, saznaćete u ovom vrtoglavom romanu.

Stevan Šarčević
Layanich
Layanich
Admin

Posts : 59
Join date : 06.07.2015

http://lazarjanic.wixsite.com/lazar-janic

Nazad na vrh Ići dole

Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015. Empty Popust

Počalji od Layanich Ned Sep 20, 2015 11:28 am

Trilogija „Oni su ovde, sa nama“, sastavljena je od knjiga: „Kuća obrasla bršljanom“, „Veštičje ludilo“, i „Sam, ispod šljive“, (treća knjiga je pisana u ko-autorstvu sa Stevanom Šarčevićem) i oličena u arhetipskom anti-junaku Aleksi Lakiću, koji vas vodi, u serijama flešbekova, kroz period dug više od četristo godina alternativne istorije i budućnosti Srbije.

Naziv neobičnog dela, „Misli očešljane vetrom“, savršeno opisuje ono što ćete naći unutar korica jedne vrlo zanimljive knjige. Na prvi pogled čitaoca može zbuniti nedefinisana forma iskaza. jer se radi o nesortiranim mislima nastalim kao statusi po društvenim mrežama. Uglavnom se radi o aforizmima, donekle složenim u smislenu celinu, ali ima tu i nekoliko poetskih momenata, pa i nekoliko priča

.
Ove četiri knjige možete kupite sa popustom od 55% za 1000 dinara. Akcija traje do 31. oktobra 2015. godine.
Layanich
Layanich
Admin

Posts : 59
Join date : 06.07.2015

http://lazarjanic.wixsite.com/lazar-janic

Nazad na vrh Ići dole

Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015. Empty Free download

Počalji od Admin Ned Jan 24, 2016 5:05 pm

E-PUB
Kod:
http://www80.zippyshare.com/v/Zqz8lTDD/file.html

MOBI
Kod:
http://www80.zippyshare.com/v/LhX37DdW/file.html
Admin
Admin
Admin

Posts : 122
Join date : 06.07.2015
Age : 58
Location : Zemun

http://www.argusbooksmagazines.com

Nazad na vrh Ići dole

Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015. Empty Re: Lazar Janić - KUĆA OBRASLA BRŠLJANOM, Nova POETIKA - Argus Books&Magazines, 2015.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu